Проєкт розроблено Радою з питань сприяння розвитку малого підприємництва, створеною за Указом Президента. У Верховній Раді наразі не зареєстрований.
*Діючим Законом #1017-ІХ від 1.12.2020 було встановлено такі ліміти для груп єдиного податку:
РРО не застосовуються:
На вибір в один із таких способів:
1) з використанням книги обліку доходів встановленої форми шляхом щоденного відображення отриманих доходів за підсумками робочого дня;
2) у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
У разі застосування РРО / ПРРО відомості про зареєстровані операції є первинним документом для визначення об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань.
Платники податків, які здійснюють розрахункові операції виключно з використанням РРО / ПРРО мають право формувати в електронній формі податкові декларації в автоматизованому режимі за допомогою СОД РРО.
Виправлено правову колізію та виключено норми які передбачають товарний облік для ФОПів, якщо вони працюють через РРО
РРО застосовуються ФОПами які здійснюють реалізацію:
*згідно з переліком затвердженим Кабінетом Міністрів України
Дія закону про обов’язкове використання РРО розповсюджується також на фізичних осіб, які провадять господарську діяльність без державної реєстрації.
“суб’єкт господарювання - особа, що здійснює систематичну (не менше трьох разів на місяць) діяльність, пов’язану з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією однотипних товарів, виконанням робіт та/або наданням послуг, спрямовану на отримання доходу, і ця діяльність проводиться такою особою самостійно та/або через будь-яку іншу особу, зокрема за договорами комісії, доручення та/або агентськими договорами”.
Контроль банківських рахунків
Контролюючі органи мають право отримувати інформацію про операції за рахунками суб’єктів господарювання за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначення платежів на підставі рішення адміністративного суду
Контроль поштових відправлень та переказу коштів
У разі проведення фактичної перевірки контролюючі органи можуть отримати персональні дані особи, яка є відправником відправлення та/або отримувачем переказу грошових коштів від оператора поштового зв’язку, експрес-перевізника та суб’єктів господарювання, що надають послуги з переказу коштів
Відновлено.
Скарга приймається до розгляду якщо вартість товарів (робіт, послуг) перевищує розмір однієї мінімальної заробітної плати, а для підакцизних товарів незалежно від їх вартості.
Розмір кешбеку складає 50 відсотків загальної суми штрафних санкцій, сплачених платником податків за результатами фактичної перевірки, проведеної за наслідками розгляду скарги.
Граничний обсяг обороту для другої та третьої груп враховує кількість найманих працівників:
Граничний обсяг обороту для другої та третьої груп враховує кількість найманих працівників:
РРО не є обов’язковим для другої-четвертої груп єдиного податку у разі продажу товарів / надання послуг:
Обмежено перелік послуг для першої групи єдиного податку:
1) виготовлення одягу, взуття, галантереї, побутових текстильних та шкіряних виробів за індивідуальним замовленням;
2) послуги з ремонту одягу, взуття, галантереї, побутових текстильних та шкіряних виробів;
3) ремонт побутових виробів і предметів особистого вжитку;
4) послуги манікюру, педикюру, перукарські послуги;
5) послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням;
5) послуги з індивідуального навчання (репетиторські послуги);
6) послуги з індивідуального виховання дітей;
7) послуги з утримання тварин у т.ч. дресирування та догляд;
8) послуги у сфері фотографії
9) послуги соціальної допомоги без забезпечення проживання.
Обмежено другу групу єдиного податку: сфера послуг, роздрібний продаж товарів, діяльність в галузі народних художніх промислів.
Для третьої групи введена градація:
Розширено перелік видів діяльності які не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:
Змінюється принцип формування переліку видів діяльності для першої-другої груп. Замість “тільки те, що дозволено законом” пропонується “все, крім того, що заборонено законом”.
Не можуть належати до першої та другої групи платників єдиного податку фізичні особи-підприємці, які здійснюють:
Для першої групи платників єдиного податку – не більше 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Наразі - не більше 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму.
Єдиний податок для третьої групи встановлюється сільськими, селищними, міськими радами, залежно від виду господарської діяльності, у розмірі:
1) від 1,5 до 3 відсотків - у разі сплати податку на додану вартість (наразі - 3%);
2) від 2,5 до 5 відсотків - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (наразі - 5%).
Якщо місцевою радою не прийнято рішення щодо розміру податку для третьої групи до платника єдиного податку застосовуються максимальні ставки.
Але якщо кількість найманих працівників перевищує 10 осіб або ним створено не менше 5 нових робочих місць - застосовуються мінімальні ставки до 1 січня 2027 року.
РРО не застосовуються ФОПами що працюють на першій, другій та четвертій групах.
Платіжний термінал надається ФОПу у користування безкоштовно. Комісійна винагорода, яку такий суб’єкт господарювання сплачує еквайру за розрахункове обслуговування не може перевищувати 0,5 відсотка від суми транзакції.
Облік доходів ведеться шляхом щоденного відображення отриманих доходів. В чинному законодавстві - помісячно.
Облік може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.
Інформація про доходи автоматично формується з РРО.
В Статті 296 описано процедуру автоматичної підготовки звітності.
Товарний облік потрібен, але в цілому, без обліку товарних запасів на кожному об’єкті здійснення діяльності.
Документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються контролюючим органам виключно під час проведення документальної перевірки.
Інвентаризація обсягів залишку товарів є первинним документом на товари. Має бути підготовлений та переданий до контролюючого органу до спливу 30 днів з дня набрання чинності Закону.
Контролюючим органам заборонено вимагати будь-які інші документи, що підтверджують придбання (походження) товарів, внесених до інвентаризаційного документа. Норми цього пункту не поширюються на підакцизні товари та продукти харчування.
Під час проведення фактичної перевірки заборонено вимагати у фізичної особи-підприємця або його працівників будь-які документи, що стосуються походження товару.
Залишаються такі “ризикові” групи:
Ці групи мають вести товарний облік на рівні місця продажу.
Сільськими, селищними радами може бути прийнято рішення про здійснення продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення (крім виробів, які входять в перелік технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) без РРО.
Фактична перевірка з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями здійснюється виключно щодо:
Платники єдиного податку першої та другої груп, які втрачають право перебувати на відповідній групі, повинні подати заяву про перехід на застосування іншої групи до 15 березня 2022 року.